NASZA

HISTORIA

Skot-Metal z hala w sercu miasta Łódź, jest wyposażony w nowoczesne maszyny, na ktorych 14 osobowa ekipa wykwalifikowanych w rożnych dziedzinach metaloplastyki fachowców wykonuje ręczne, zlecane na zamowienia, niepowtarzalne prace.

Skot-Metal powstał w 1987. Założycielem i właścicielem firmy jest Grze Gorz (Grzegorz Gorzkiewicz). Pierwsze lata działalności to typowa manufaktura. W malym pomieszczeniu jedna maszyna tłoczy łyżeczki do herbaty, a w drugim na wyoblarce pracownik wyobla czasze, które w końcowym efekcie staja się donicami na kwiaty.

W 1996 Restauracja & Pub 97, których wykonawca jest Skot-Metal otrzymuje Nagrodę za Najlepsze Wnętrze Roku przyznawane przez Fundacje Ulicy Piotrkowskiej. 

Słynna siedziba Stowarzyszenia Artystów pod wszystkim znana nazwa Łódź Kaliska również należy do wszechstronnego portfolio Skot-Metal.

Przychodzi początek 1992 i zupełny przypadek na zawsze zmienia profil działalności malej, nikomu nie znanej firmy. Grzegorz, stawiając wszystko na jedna kartę i idąc za ciosem losu zakupuje od bankrutującej konkurencji zakład metaloplastyki przejmując go wraz z pracownikami i urządzeniami. Firma nie zajmuje się już tylko w 100% produkcja i sprzedażą galanterii kwiaciarskiej, ale mocno wchodzi na rynek usług metaloplastycznych. Ryzyko opłaciło się.

Skot-Metal z hala w sercu miasta Łódź, jest wyposażony w nowoczesne maszyny, na ktorych 14 osobowa ekipa wykwalifikowanych w rożnych dziedzinach metaloplastyki fachowców wykonuje ręczne, zlecane na zamowienia, niepowtarzalne prace.

Przez lata zakres usług Skot-Metal rozszerza się, zmienia. Zycie. Jedno pozostaje bez zmian uwaga na potrzeby indywidualnego klienta, rynku i zmieniające się czasy.